Mlada umetnica Inés v majhni knjigarni v Indiji naleti na utopično pripoved Sultanine sanje bengalske feministične pisateljice Begum Rokeye. Tanka knjižica, napisana leta 1905, opisuje fantazijsko kraljestvo Ladyland, deželo, v kateri so ženske neodvisne, živijo v miru, se izobražujejo in vodijo vse državne zadeve. Inés se nameni po sledeh pisateljice in mislice, ki se je že na začetku 20. stoletja zavzemala za pravice indijskih žensk.
Izjava režiserke
Knjiga Sultanine sanje Rokeye Hossain mi je prišla v roke po naključju, ko sem v Indiji vedrila v neki knjigarni. Takoj sem vedela, da je to naslednji film, ki ga želim narediti.
Svet animiranega filma se je v zadnjih nekaj letih močno spremenil. Nastaja čedalje več neodvisnih filmov, ki so ustvarjeni po risoromanih ali govorijo o družbenih vprašanjih in prevprašujejo tradicionalno razumevanje animacije. Sultanine sanje so film, ki prihaja iz srca in ga je navdihnila želja po izrazu spoštovanja do gledalcev, ki v filmski umetnosti iščejo osebne in alternativne poglede na svet.