V prvem delu so ju oropali in pretepli, njuni življenji sta obviseli na nitki. Toda bistroumna ganska reperja Wanlov in M3NSA se vračata. Lačna maščevanja, lačna pravice, pa tudi lačna kot volk. Čeprav danes številni ganski glasbeniki stopajo po njunih sledeh, sta prebojna pionirja FOKN Bois – Emmanuel Owusu Bonsu (Wanlov the Kubolor) in Bondzie Mensa Ansah (M3NSA) – prva zavrgla uradni jezik nekdanje kolonije in ga zamenjala s subverzivnim pidžin ingliš slengom v glasbi in filmu. Če so nova odkritja tisto, kar podžiga vašo filmsko strast (in odgovor bi moral biti JA!), potem morate videti »drugi prvi pidžin ingliš muzikal na svetu«! Poznavanje prvega dela ni nujno. Ogled drugega je obvezen.
»Izgleda sijajno, slišati je fantastično in gledalcu zastavi težak izziv, če misli, da bo dvorano zapustil brez širokega nasmeška na obrazu. /…/ Zarad dnarja 2 se ne zmeni za pravila ‘prave’ filmske zgodbe, namesto katere raje plete niz vse bolj bizarnih glasbenih vinjet, med katerimi spremljamo junaka, ki vandrata po mestu, da bi našla zločince, ki so ju oropali v prvem filmu. Nikar se preveč ne ukvarjajte s sledenjem zgodbi, saj je tisto, kar zares poganja film, ta strašansko karizmatična dvojica, ki jo spremljamo. Wanlov in M3NSA sta videti kot dva brezbrižna glasbena genialca na nenehnem pohodu, da bi kaj prigriznila in pritegnila pozornost mimoidočih dam. Neznansko očarljiva, igriva in čisto mogoče najbolj zabavna reč, kar jih boste letos videli v kinu.«
– Todd Brown, Fantastic Fest
»Ameriška premiera filma Zarad dnarja 2: FOKN revanša je imela pridih zgodovinskega dogodka. Za tiste, ki ne veste: ta ganski dvojec z domiselno nesramnim umetniškim imenom /…/ sodi med ustvarjalce najbolj provokativne, inovativne in očarljivo smešne sodobne afriške umetnosti, kar je poznamo danes. Tu se križajo African Brothers, Fela Kuti, Shakespeare, Stan in Olio (ali Beavis in Butthead) in še malo Monty Pythona – in vse to je zaobjeto v duhu hip-hopa z duhovito satirično ostrino, ki je kos South Parku in Stevenu Colbertu. Zdaj pa povejte, o koliko afriških zasedbah – ali bolje, zasedbah kjerkoli po svetu – lahko rečete kaj takega?«
– Public Radio International