Pennebaker in Hegedusova sta leta 1992 posnela Vojno sobo, sloviti dokumentarec o predsedniški kampanji Billa Clintona. Šestnajst let pozneje se pogovarjata z istimi protagonisti, Clintonovimi političnimi strategi, svetovalci, vodji odnosov z javnostmi in drugimi, ki analizirajo politično dogajanje med letoma 1992 in 2008; kako so se spremenile metode komuniciranja in vodenja, kaj so v politični prostor in predvolilne kampanje prinesli novi mediji. Je način Vojne sobe, hitro odzivnega možganskega središča kampanje, ki je bil leta 1992 revolucionaren, v 21. stoletju še smiseln? Kako komunicirajo in tekmujejo republikanski in demokratski strategi? Ali sploh komunicirajo? In kaj če kampanji obeh predsedniških kandidatov vodita moški in ženska, ki si zvečer delita posteljo? Z avtorjema se pogovarjajo James Carville, George Stephanopoulos, Paul Begala, Dee Dee Myers, vsi protagonisti izvirne Vojne sobe, ter številni novi obrazi, ki so uspeh gradili na poznejših volitvah ter sodelovali v političnih tekmah Georgea W. Busha, Ala Gora in Baracka Obame.
»Zanima naju, kako se kampanje razvijajo, med snemanjem filma so se spreminjale. Vsak dan se je pojavil neki vidik tehnologije, ki ni bil le revolucionaren, temveč je tudi spremenil strategijo kampanje. Denar so zbirali prek interneta in nenadoma je postalo izjemno popularno, nato so ljudje začeli snemati filme z mobilnimi telefoni in jih predvajati na internetu. Politika so ujeli, ko je povedal nekaj, kar ni bilo za javnost. Postalo je očitno, da kandidat nima niti trenutka javnega življenja, ko mu ne bi bilo treba biti na preži.«
(Chris Hegedus)
D. A. Pennebaker, Chris Hegedus – filmografija (izbor/selection)
Daybreak Express (1953); Dont Look Back (1967); Monterey Pop (1968); Ziggy Stardust and the Spiders from Mars (1973); Town Bloody Hall (1979); Vojna soba/The War Room (1993); Down from the Mountain (2000); Vrnitev ‘Vojne sobe’/The Return of the War Room (2008)