Politična drama, ki so jo navdihnile resnične sufražetke – prve borke za enakopravnost žensk v poznem 19. stoletju, prikazuje turobno življenje mlade Maud Watts, ki poleg skrbi za revno družino doživlja vsakodnevna ponižanja na delu v pralnici. Čeprav ni izobražena, jo navdihnejo govori vodje gibanja Emmeline Pankhurst, ki se odločno zavzema za pravice žensk. Toda patriarhalna družba ostaja gluha, zato se Maud pridruži skupini žensk, ki načrtujejo nasilen upor proti oblasti, čeprav s tem postavijo na kocko svoja življenja, pa tudi ugled in prihodnost lastnih družin.
iz prve roke
»Že dolgo sem si želela posneti zgodbo o sufražetkah. Čeprav je to pomemben del naše zgodovine, se o njem v šoli nismo učili, kar je precej nenavadno. /…/ Požrtvovalnost teh žensk je bila izjemna: zapirali so jih v ječe, na silo so jih hranili, ko so gladovno stavkale, bile so podvržene brutalnim policijskim prijemom. K državljanski nepokorščini so se zatekle šele po 40 letih miroljubnih protestov, ki niso spremenili ničesar. Zdi se mi, da je zgodba še kako aktualna /…/, saj se močno navezuje na današnje dogajanje po svetu, ko se toliko ljudi bori proti neenakosti.«
– Sarah Gavron, režiserka
kritike
»/…/ na Zahodu o demokraciji vedno govorijo tako, kot da obstaja že stoletja, toda v resnici lahko o njej govorimo šele od trenutka, ko so ženske dobile volilno pravico (je demokracija res demokracija, če je polovica populacije brez volilne pravice?), kar pomeni, da je demokracija nekaj zelo novega. /…/ Pa še to, kakor kje: v Švici so ženske volilno pravico dobile šele leta 1971, tako da Savdska Arabija, ki je ženskam volilno pravico podelila šele lani, niti ne zamuja prav dosti.«
– Marcel Štefančič, jr, Mladina