Alev: »Igralec sem, mala.«
Ada: »Igraš z mano ali proti meni?«
Alev: »Pravi zaljubljenci bi se morali igrati drug z drugim.«
Ada: »Kakšna igra je to?«
Alev: »Igra, za katero moraš biti močan.«
Ko bistra, a odrezava petnajstletna izobčenka Ada spozna nihilističnega Aleva, novega alfa-samca na šoli, v njem najde sorodno dušo. Mladenič jo zaplete v brezobzirno igro seksa in moči, ki jima kmalu uide izpod nadzora. Življenje je morda res le igra, a igralci so šli predaleč in vedo, da v tej igri nihče ne more zmagati … Psihološki triler, v katerem šola postane mikrokozmos sodobne družbe, je posnet po knjižni uspešnici nemške pisateljice Juli Zeh.
kritike
»Režiser /…/ izbere pravo pot, ko se namesto na pravno-filozofsko meta-raven romana osredotoči na ljubezenski trikotnik med Ado, Alevom in Smutkom. 345 strani, ki jih roman potrebuje, da izoblikuje družbeno-teoretično nadstrukturo, Schnitzler preskoči. Namesto tega ustvari atmosferičen triler o odraščanju dveh briljantnih obstrancev, katerih inteligenca in brezobzirnost najprej spravi v težave njuno okolico, na koncu pa njiju sama.«
– Anne-Sophie Balzer, Zeit Online
»Gregorju Schnitzlerju je uspela spretna priredba provokativne in uspešne predloge Juli Zeh. V svojih vlogah briljirata predvsem mlada igralca. /…/ Sla po igri s svojimi genialnimi hladnimi podobami in teatralno-literarnim govorom občasno deluje kot do popolnosti estetiziran videospot. A pod površjem vrejo ranjena čustva, protislovja, neprijetna vprašanja in predvsem Adino hrepenenje po ljubezni, ki si ga dolgo noče priznati.«
– Deutsche Film- und Medienbewertung
»Zapeljevanje, oblast, strast in izsiljevanje so teme Schnitzlerjevega subtilnega filozofskega psihotrilerja /…/. Šolska drama kot ogledalo naše družbe. /…/ Film deluje, ker se glavna igralca kot nasprotji odlično dopolnjujeta. Poskrbita za ironičen podton tega neobičajnega epa o odraščanju.«
– Anna Grillet, KulturPort.De
»Gregor Schnitzler je roman Juli Zeh predelal v komorno igro gledališke jasnosti. Film prikazuje diabolično privlačnost mladega moža, ki se giblje zunaj moralnih norm.«
– Cornelia Geissler, Berliner Zeitung