Deček Tom živi na koncu sveta, na udobni kmetiji vrh hriba, v varnem zavetju ljubečih krušnih staršev – umirjenega in modrega nekdanjega mornarja Ferdinanda in temperamentne Afričanke Juliette. Njihova soseda sta lastnika živalskega vrta in Tom je velik prijatelj z njuno hčerko Lili. Ko se soseda odpravita na krajše potovanje, zaupata skrb za Lili in živali Tomovi družini. Otroka sta navdušena, starešina žab pa ju kmalu opozori, da se pripravlja velika nevarnost: 40 dni bo nenehno deževalo. Zapiha veter in črni oblaki se zbirajo na obzorju. Začne se neverjetna dogodivščina, polna težkih preizkušenj.
Jacques-Rémy Girerd (rojen leta 1952) je študiral na Šoli za likovno umetnost v Lyonu. V letih od 1978 do 1988 je delal kot profesor na gimnaziji in na šoli za likovno umetnost v Grenoblu. Leta 1984 v mestu Valence z majhno skupino navdušencev ustanovi studio Folimage, ki ga še vedno vodi. Animiranemu prvencu leta 1978, Štiri tisoč slik zarodkov (Quatre mille images fètales), sledi desetletje ustvarjanja kratkih stop-motion animacij, ki ga leta 1989 okrona s filmoma Amerlock in s césarjem nagrajenim Malim cirkusom vseh barv (Le petit cirque de toutes les couleurs). Girerd zrežira vrsto kratkometražnih animiranih filmov s plastelinom ter se uveljavi kot francoski specialist za to tehniko. Ko se leta 1988 rodi njegov prvi otrok, se posveti predvsem režiji risanih filmov za mlade in osnuje več poučnih otroških serij za televizijo: Življenjska sreča (Le bonheur de la vie), Nedolžnega izraza (Mine de rien), Moj ljubi mali planet (Ma petite planète chérie). Leta 1997 podpiše srednjemetražni film Otrok s kraguljčkom (L’enfant au grelot), ki pride v kinodvorane leta 1998 in požanje velik uspeh (330.000 gledalcev). Nato se loti režije prvega celovečerca Prerokba žab (La prophétie des grenouilles), kateremu leta 2008 sledi že drugi, Mia in Migo (Mia et le Migou).
izjava režiserja
»Nikoli si nismo predstavljali, da bomo tehnično ali umetniško dosegli toliko, kot smo. Tako ambicioznega projekta se v Franciji nihče ni lotil vse od Kralja in Ptiča, ki ga je ustvaril Paul Grimault. Vse smo morali na novo izumiti. Bilo nam je v veliko veselje, čeprav moram priznati, da vse ni potekalo gladko […]. Zame je bilo najtežje obdržati rdečo nit pripovedi, ohraniti njeno začetno svežino in se držati na varni razdalji, da je film lahko ohranil jasno vizijo.«
– Jacques-Rémy Girerd