zgodba
William Friedkin (Francoska zveza, Izganjalec hudiča) se vrača z brutalno črno komedijo o 22-letnem Chrisu, malem kriminalcu, ki mu je sreča obrnila hrbet. A ko v obupu najame plačanega morilca, da bi se dokopal do življenjske zavarovalnine svoje ničvredne matere, ter privoli, da si šarmantni Joe kot jamstvo vzame njegovo na videz nedolžno mlajšo sestro, gredo stvari lahko le še na slabše …
kritike
»Najboljši film Russa Meyerja leta – le da ga ni režiral on. Gina Gershon, pretresla si me do kosti.«
– John Waters, ’10 najboljših filmov leta 2012′, Artforum
»Friedkin /…/ jih šteje 77, toda Morilec Joe je delo radoživega, provokativnega avtorja, črna komedija s pravo dozo sarkazma, pretiranimi izbruhi nasilja in občasno liričnimi momenti. Deluje izrazito cinefilsko, v tradiciji B-filma, v katerem Friedkin združuje hiperrealizem in halucinacijo. Drži, gre za film močnih kontrastov, kar od moderne predelave zgodbe o Pepelki in njenem princu tudi pričakujemo, sploh če je princ odet v črno usnje, skorumpirani predstavnik zakona, ki postrani fuša kot plačanec.«
– Simon Popek, Delo
»Pod taktirko sedeminsedemdesetletnega predrzneža Friedkina je nastalo največje presenečenje leta: brutalna satira družine. /…/ Morilec Joe /…/ je tako presenetljiv, osupljiv in vzburljivo neprijeten film, kot ga že dolgo nisem videl. /…/ Friedkin /…/ režira z duhom in demonskim humorjem. Namesto da bi bil odbijajoč in moreč, je Morilec Joe smešen in svež.«
– Andrej Gustinčič, MMC RTV SLO
»Nemogoče postane perverzno – perverzno morbidno – morbidno brutalno – brutalno ekscesno – ekscesno morilsko. Nasilje se jim lepo poda – skoraj tako kot smrt in njen danse macabre. William Friedkin, eden izmed genijev holivudskega novega vala /…/, je tri desetletja in pol preživel v filmski divjini /…/, toda zdaj, pri sedeminsedemdesetih, spet izgleda kot veliki up ameriškega filma, ali bolje rečeno, pri sedeminsedemdesetih deluje bolj vitalno od holivudskih tridesetletnikov. ZA+.«
– Marcel Štefančič, jr., Mladina
»Huronsko zabavna parodija krvave družinske drame.«
– Ingrid Kovač Brus, Ekran
»Film je v vizualnem smislu poln dinamičnih izmenjav kadrov in vizualnih posegov, ki pričajo, da je kljub zavidljivi starosti Friedkin še vedno na tekočem s sodobno produkcijo. /…/ Denar je pri Morilcu Joeju vladar obeh svetov, tako tistega na filmu kot izven njega, le da se izzivov razpadajočega kapitalizma liki na filmu lotevajo zahrbtno in individualno ter zato propadejo, za kamero pa ekipno in so zato nagrajeni, saj se kakovost izdelka vidi na vsakem koraku.«
– Matic Majcen, Ekran