Frenk zamudi na očetov pogreb. Ni mu dosti mar, saj je oče njega in brata zapustil, ko sta bila še majhna. Na zapuščinski razpravi se izkaže, da je na njegovem švicarskem bančnem računu ostalo nekaj milijonov pomanjkljivo opranega denarja. Frenkov mlajši brat, ki se je pravočasno prilagodil družbenim spremembam, bi s pripadajočo dediščino brez predsodkov dokapitaliziral svoje poslovne ambicije. Frenk, zvest svojim luzerskim socialističnim vrednotam, pa začne odkrivati nečedno ozadje te dediščine – denar je očitno ostanek tranzicijskega ožemanja narodovega bogastva. Milijoni med bratoma vnamejo nepomirljiv spor, v katerem se odražajo številna družbena nesoglesja sodobne Slovenije.
»Čeprav je Frenk zgolj izmišljen glavni junak, je nekega dne skoraj dobesedno potrkal na moja vrata. Ni ovinkaril, imel je jasno idejo, da o njem posnamem film. Iskreno povedano: spremljal ga je vonj po alkoholu in gostilniških zgodbah. Še preden sem se mu lahko uprl z utemeljenimi pomisleki, je začel govoriti o svojem bratu, o svojem očetu, o svoji ljubezni, o glasbi in spet o sebi. /…/ Najbrž ni naključje, da sem v tistem času snemal dokumentarni film Dom. Tam je bilo veliko Frenkov, z majhnimi in veliki začetnicami, pa tudi z drugimi imeni.« (Metod Pevec)
Metod Pevec
Rojen leta 1958 v Ljubljani. Filmski režiser, scenarist, pisatelj in igralec. Na Filozofski fakulteti v Ljubljani je diplomiral iz filozofije in primerjalne književnosti. Pred študijem in med njim je nastopal kot igralec v številnih slovenskih in jugoslovanskih celovečernih filmih in tv-serijah. Njegova najbolj znana vloga je lik partizana Berka v filmu Nasvidenje v naslednji vojni (1981) Živojina Pavlovića.