06.02.1934 – 06.02.1934 (1)
Jaz podnevi, ti ponoči Ich bei Tag und du bei Nacht
Willy Fritsch, Kathe von Nagy
Aktualno
Maria Maria
Pablo Larraín
sreda, 12. 03. 2025 / 19:45 / Dvorana
Čilski režiser Pablo Larraín se po filmih o Jacqueline Kennedy (Jackie) in princesi Diani (Spencer) vrača s tretjim delom neuradne trilogije o slavnih, tragičnih ženskah 20. stoletja. Film si zamišlja zadnji teden v življenju legendarne operne dive, ko se je spopadala z vse bolj zabrisanimi mejami med čaščeno ‘La Callas’ in ranljivo, krhko Mario.
Dahomej Dahomey
Mati Diop
sreda, 12. 03. 2025 / 20:15 / Mala dvorana
Poetični dokumentarec francosko-senegalske režiserke Mati Diop (Atlantique) daje glas artefaktom, ki se iz izgnanstva v Franciji vračajo v svojo domovino, Benin, ter prisluhne mladim, medtem ko razpravljajo o pomenu tega zgodovinskega dogodka.
Seme svetega figovca Daneh Anjeer Moghadas
Mohammad Rasoulof
četrtek, 13. 03. 2025 / 16:00 / Dvorana
V napetem političnem trilerju, ki so ga morali snemati skrivaj, družina postane mikrokozmos sodobnega Irana. Mohammad Rasoulof (Zlo ne obstaja) je film ustvarjal v času, ko so državo zajeli protesti pod geslom Ženske, življenje, svoboda. Posebna nagrada žirije v Cannesu in nominacija za oskarja za najboljši mednarodni celovečerec.