»Ta svet, ki nas obdaja, je realen samo v svojem učinkovanju, nima pa nobene ontološke vrednosti. Ontološko vrednost mu lahko daš samo s svojo bitjo in bit ni nič drugega kot tvoja eksistenca.«
– Vid Sagadin Žigon, pesnik
»Glas z roba je nastajal spontano, v trenutkih srečanja, ko je najina bit/eksistenca uživala brez iluzije jaza.«
– Žiga Stanovnik, režiser
Vid Sagadin Žigon je prevajalec, lektor, esejist in pesnik. Enfant terrible sodobne slovenske poezije je začel pisati pri osmih letih, pesniške zbirke pa je začel izdajati šele po mnogih letih literarnega udejstvovanja. Njegova najnovejša zbirka Kroženja združuje štiri doslej neobjavljene cikluse, ki se jim pridružuje še nekaj pesmi iz zbirk Špilunge (2015) in Metamorfoze (2017). »Kroženja so vrhunski jezikovni džez, lirični direndaj, brbot telesnega in zemeljskega na eni ter človečnosti na drugi strani.« (Žiga Valetič, urednik)
Žiga Stanovnik se je po študiju filozofije in zgodovine posvečal izobraževalno socialnemu delu. Več let se je ukvarjal z umetniško fotografijo, nato pa se je lotil študija filmske montaže in režije. Nekaj let je delal kot televizijski snemalec, montažer in režiser, v zadnjem času pa ustvarja neodvisne dokumentarne in kratke glasbene filme. Leta 2018 je končal srednjemetražni igrani film Valovanje jaza, ki trenutno potuje po mednarodnih festivalih.