Ruska tovorna ladja Diego Star zaradi pokvarjenega motorja obtiči sredi kanadske reke Saint Lawrence. Vodstvo za dogodek okrivi etnično raznoliko podpalubno osebje, medtem ko Traoré, stoični inženir s Slonokoščene obale in vodja izmene, vztraja, da so krivi lastniki ladje, saj jih je sam večkrat opozoril na dotrajanost motorja. Med čakanjem na popravilo člane posadke naselijo v domove lokalnega prebivalstva. Traoré tako spozna Fanny, mlado mater samohranilko, ki se trudi preživeti v okolju, kjer so možnosti za dostojno življenje omejene. Med njima počasi vzklije zaupanje.
S celovečernim prvencem, ki je doživel svetovno premiero na filmskem festivalu v Rotterdamu, se je kanadski režiser Frédérick Pelletier postavil ob bok quebeškim avtorjem mlajše in srednje generacije Xavierju Dolanu, Denisu Côtéju in Denisu Villeneuvu. Njegov Diego Star je nesentimentalna socialna drama, imuna na običajne scenaristične obrazce.
»Socialni realizem zame ni toliko žanr, kolikor je etika, način gledanja in razumevanja sveta. V francoščini uporabljamo izraz ‘à hauteur d’homme’ za obvezo, da stvarem in ljudem pogledamo naravnost v obraz, brez kakršnekoli prizanesljivosti ali pomilovanja.«
– Frédérick Pelletier, režiser in scenarist
»Delavcem gre res slabo. Brez pravic in brez zaščite v rokah kapitalistov, ki jih ni mogoče ločiti od kriminalcev. Ko sem gledal spokojni ritem filma Diego Star, me je ves čas spominjal na to, da smo vsi delavci. Tako prisrčno enostavno se je identificirati z ljudmi, ki so prišli od daleč in so daleč tudi odšli.«
– Ervin Hladnik Milharčič