Zdravnik Anton skuša pomagati beguncem v sudanskem taborišču, a težave ga čakajo tudi na Danskem. Medtem ko poskuša rešiti nesoglasja z ženo, njunega mladoletnega sina Eliasa v šoli ustrahujejo nasilneži in Elias kuje srhljivo maščevanje … Tujejezični oskar in zlati globus 2011.
»Filmi Susanne Bier se vedno odvijajo med dvema družinama, med dvema zgodbama, med dvema pogledoma na svet in dvema filozofijama, v Boljšem svetu med kristološko-gandijevsko pasivnostjo in revanšizmom v odnosu do nasilnih agresorjev. Še posebej radi se njeni filmi odvrtijo na simbolnih bregovih med prvim in tretjim svetom. Treba je priznati, da tega Bierova ne počne v težnji po estetizaciji lakote in revščine (kar »uspešno« eksploatira drugi kontingent skandinavskih auteurjev), pač pa v želji po beatifikaciji njenih mučenikov, ki jih običajno najprej zdela filantropsko stahanovstvo v tretjem svetu, nakar jih dotolče reality check domače Danske.«
– Simon Popek, Delo
»Boljši svet v ustvarjalkini značilni maniri realističnega razgrinjanja intimnega sveta slehernikov namreč postreže z izvrstnim suspenzom, vzpostavljenim prek študije značajev, kjer pomembno mesto zaseda režiserkina prepoznavna metoda snemanja s kamero iz roke, ki pa ji tokrat doda še stilizirane panoramske posnetke okolij, v katerih se odvijajo sprva ločene, nato pa združene zgodbe; družinske kronike razbitih danskih in afriških družin.«
– Nina Cvar, Ekran
»Boljši svet je še en silovit prispevek v kanon intenzivnih človeških dram režiserke Susanne Bier in scenarista Andersa Thomasa Jensena. Pretresljiva meditacija o izbiri med pacifizmom in nasiljem, s katero se sooča tako imenovana civilizirana družba, ter ekstremnih situacijah tretjega sveta tke tisto tapiserijo mučnih kriz in dilem, ki je avtorja proslavila že v filmih Odpri srce, Brata in Po poroki. Bierova nam vedno predoči tiste najbolj akutne, pretresljive in neobičajne človeške dileme, dramatizira pa jih s tako izostrenim vérité realizmom, da gledalca (melo)drama – brez možnosti skepse in dvoma – hipoma posrka vase.«
– Mike Goodridge, Screen Daily
»… ne gre zanikati silovite dramatičnosti, ki jo ustvarita režiserka Susanne Bier in elegantni, intuitivni posnetki iz roke Mortena Søborga …«
– Peter Debruge, Variety