Benny je zdolgočasen dunajski pubertetnik, ki mu bogati starši ljubezen izkazujejo predvsem z nakupovanjem najmodernejših tehničnih naprav. Prosti čas najraje preživlja v svoji sobi ob poslušanju divje glasbe ter gledanju nasilja po televiziji in videokasetah, zelo pa ga navdušuje tudi snemanje s kamero. Ko se starši konec tedna odpeljejo na deželo, Benny domov povabi dekle, ki jo spozna pred videoteko. Razkaže ji svojo prvovrstno tehnično opremo, ji zavrti videoposnetek usmrtitve prašiča, ki ga je naredil na kmetiji znancev, nazadnje pa se pohvali še z ukradeno mesarsko pištolo. Dekletu predlaga, naj ga z njo ustreli …
Kultni drugi del Hanekejeve ‘trilogije o čustveni poledenitvi’. Strašljiva zgodba o najstniku, ki – ujet v svet televizijskih in videopodob – izgubi občutek za mejo med resničnostjo in njenim posnetkom, pa tudi sposobnost za empatijo in ljubezen.
»Filmi /iz trilogije/ so poročila o napredovanju čustvene poledenitve moje dežele. Poročajo o strahotah hladnosti in o grozi meščanskih norm. Mišljeni so kot polemika proti ameriški kinematografiji presenečenj in njeni praksi, da gledalcu ‘odvzema opravilno sposobnost’. So zagovor kinematografije vztrajnih vprašanj namesto hitrih in zato napačnih odgovorov, zagovor razsvetljujoče distance namesto posiljujoče bližine, zagovor zgoščanja namesto razprševanja, zagovor provokacije in dialoga namesto konzumiranja in strinjanja. Dokumentirajo mojo vero v katarzičen učinek kinematografije.«
– Michael Haneke, režiser