zgodba
Kriminalistični inšpektor raziskuje skrivnostno smrt. Preiskava se sprevrže v obsesijo, inšpektor se skrivaj preseli v stanovanje umrlega in sčasoma začne prevzemati njegovo identiteto. Veliki zmagovalec Festivala slovenskega filma 2009.
kritike
»9.06 morda ni najboljši slovenski film vseh časov, toda izgleda tako. Slovenski film se je vedno ponašal s tem, da ni žanrski, ampak avtorski, oseben – in bolj osebnega filma, kot je 9.06, v zgodovini slovenskega filma ne boste našli. Toda ironično, 9.06 je triler. Film detekcije. Žanrski film. /…/ 9.06 je film noir, ki hoče na sonce, a se boji, da bo izginil, ker te reči obstajajo le v srcu teme. ZELO ZA.«
– Marcel Štefančič, jr., Mladina
»9:06 se mora gledalec lotiti na enak način kot njegov glavni junak: s forenzično zagnanostjo. Le s pozornim prežanjem na prgišče indicev, ki jih nasuje Šterk, lahko iz medprostorov izbeza manjkajoče koščke sestavljanke. Predvsem pa mora zaupati podobi; na besede skoraj ne more računati. Če že formo najbolj odločilno zaznamujejo prav praznine in vrzeli, pa še večji prepadi zevajo med junaki, ki ne znajo več najti skupnega jezika, še manj pa poloviti črepinj svojih razsutih osebnosti in jih zlepiti v kolikor toliko koherentno celoto. Telo je postalo čisto, klinično, brezimno – prazno mesto v mreži družbenih vlog lahko zapolni kdorkoli. V tem razosebljenem svetu je vsak zamenljiv in nadomestljiv, identitete so fluidne in razpršene, ničesar več ni, kar bi ljudi priklepalo k tlom ali drugega k drugemu. Nihče se noče vezati.«
– Špela Barlič, Ekran
»V 9:06, slovenskem filmu, ki se izmika žanrski opredelitvi, se hladno eleganten policijski film za enega igralca polagoma razvije v intrigantno psihološko detektivko. Scenarist in režiser Igor Šterk in njegov redni soscenarist Siniša Dragin sta ustvarila fascinantno dvorano zrcal, ki med poigravanjem s pojmi krivde, identitete, samomora in naključja postavi več vprašanj, kot ponuja odgovorov. /…/ Samobor, veteranski gledališki igralec, ki močno spominja na Billyja Boba Thorntona, vdahne Dušanu kombinacijo ledene zadržanosti in svetobolja, ki naredi njegovo transformacijo in hrepenenje po drugem življenju popolnoma prepričljiva.«
– Boyd van Hoeij, Variety