Med počitnicami v Španiji se srečata nekdanja smrtna sovražnika: slovenski partizan Berk in nemški vojak Bitter, ki se je v okupatorjevih vrstah boril v Jugoslaviji. Sredi ljubeznive, turistično razpuščene Španije v njunih dialogih znova oživijo spomini na vojni čas, v katerem sta si bila nasprotnika. Njun pogovor dopolnjujejo prizori Berkovih spominov na srečanja z ljudmi iz vojnih dni, med katerimi je imel izkušeni španski borec Anton, še posebej pomembno vlogo. Berk je z Antonom preživel večji del svojih partizanskih dni, vse do Antonove tragične smrti ob koncu vojne.
Nasvidenje v naslednji vojni Nasvidenje v naslednji vojni
režija Živojin Pavlović, scenarij Živojin Pavlović (po literarni predlogi Vitomila Zupana Manuet za kitaro), fotografija Tomislav Pinter, glasba Bojan Adamič, scenografija Mirko Lipužič, kostumografija Irena Felicijan, montaža Olga Kršljanin Skrigin, distribucija Slovenski filmski center
IMDbAktualno
Bambi: življenjska pot v gozdu Bambi, l'histoire d'une vie dans les bois
Michel Fessler
sobota, 19. 04. 2025 / 15:30 / Dvorana
Film o življenju v gozdu, kot ga vidi jelenček Bambi. Posnet je po istoimenski knjigi Felixa Saltna iz leta 1923.
Divjaki Sauvages
Claude Barras
sobota, 19. 04. 2025 / 16:30 / Mala dvorana
V razburljivi animirani avanturi na Borneu se Kéria, njen mlajši bratranec Selai in ljubki orangutan Oši združijo, da bi čudoviti tropski gozd zaščitili pred uničenjem. Na svoji srčni misiji odkrijejo, kako pomembna sta skrb za naravo in medsebojno spoštovanje. Vznemirljiva pot po džungli jih nauči deliti znanje in moči, pri čemer odkrivajo, kako dragoceno je prijateljstvo in kako lahko skupaj premagajo še tako velike izzive.
Babičin vnuk Lahn Mah
Pat Boonnitipat
sobota, 19. 04. 2025 / 17:30 / Dvorana
Mladi tajski režiser pomembna vprašanja o družini, medgeneracijskih vezeh in iskanju sreče zapakira v ganljivo dramedijo, ki je doma porušila vse rekorde gledanosti in prerasla v pravi kulturni fenomen. Pripeljite babico in ne pozabite na robčke!