Vzoren pisarniški delavec in družinski oče Kim Byung-guk umori svojo družino, nato pa izgine v neznano. Detektiv Jong-hoon v Kimovi pisarni nemudoma začne preiskavo, a zdi se, da vsi morilčevi sodelavci nekaj skrivajo. Izkaže se, da je imel Kim tesen odnos s pripravnico Mirae, zato detektiv sumi, da se je med njima pletlo nekaj nenavadnega. Jong-hoon se dokoplje tudi do posnetkov nadzorne kamere, s katerih postane razvidno, da je Kim takoj po umorih vstopil v pisarniške prostore … izstopiti pa ga ni videl nihče.
Južnokorejski triler, v katerem režiser Hong Won-chan z metaforo serijskega morilca razkrije temačno plat neizprosnega tekmovanja na delovnem mestu.
»V korejski družbi je služba tesno povezana s preživetjem posameznika, in če zaostajaš v igri tekmovanja, te prevzame obup onkraj razsežnosti stresa. Gre za družbeni sistem, v katerem je ‘delo’ ‘preživetje’ in ‘odpoved’ ‘smrt’. To je največje protislovje današnje korejske družbe. Ne moremo preprosto prezreti povezave med tem dejstvom in stopnjo samomorilnosti v Koreji, ki je ena najvišjih na svetu.« (Hong Won-chan)
Hong Won-chan
Rojen leta 1979 v Changwonu, Južna Koreja. Diplomiral je na Korejski državni univerzi. Sprva je delal kot scenarist, in sicer pri filmih The Chaser (2008) in The Yellow Sea (2010), ki sta se uvrstila v program canskega filmskega festivala. Krvava pisarna je njegov celovečerni prvenec, v katerem je potrdil svojo strast do žanrskega filma, obenem pa se je z njim v uradni program Cannesa uvrstil še kot režiser.
filmografija
2015 O piseu (Krvava pisarna)