Danes je blagajna odprta od 10:00 do 21:10 (odprto še 07:53, tel: 01 239 22 17).
V Ljubljani samo v Kinodvoru od 2. oktobra 2014.

Ni je več Gone Girl

David Fincher / ZDA / 2014 / 149 min / angleščina

David Fincher je film posnel po mednarodni literarni uspešnici Gillian Flynn, katere slovenski prevod se je uvrstil na prvo mesto najbolj prodajanih knjig minulega poletja

režija  David Fincher, scenarij Gillian Flynn, fotografija Jeff Cronenweth, montaža Kirk Baxter, produkcija Arnon Milchan, Joshua Donen, Reese Witherspoon, Ceán Chaffin , igrajo Ben Affleck, Rosamund Pike, Neil Patrick Harris, Tyler Perry, Missi Pyle, distribucija v Sloveniji Blitz Film & Video Distribution

, ,

festivali, nagrade Nominaciji za nagrado BAFTA za najboljši prirejeni scenarij in najboljšo glavno igralko (Rosamund Pike).

IMDb

DVD filma je na voljo v naši Knjigarnici.

zgodba
Nick in Amy sta na videz vzoren zakonski par. Na peto obletnico poroke pa Amy nenadoma brez sledu izgine. Nick zaradi nenavadnega vedenja kmalu postane glavni osumljenec, Amy pa poveličevan objekt naraščajoče medijske mrzlice. Je Nick zares ubil svojo ženo?

David Fincher je film posnel po mednarodni literarni uspešnici Gillian Flynn, katere slovenski prevod se je uvrstil na prvo mesto najbolj prodajanih knjig minulega poletja.

kritike
»Ni je več je cinična freska in obenem obdukcija sodobne zakonske zveze, ki izgleda le še kot samoparodija in ki lahko poteši le še tabloide. Njegova beseda proti njeni – in njena proti njegovi. Zakonska zveza, teater nadrealistične krutosti, strupene iracionalnosti, patološkega zarotništva in mizantropskega poniževanja /…/, je ready-made anatomija zločina, ki le čaka, da se zgodi. Ko umre eden izmed zakoncev, morilec ni butler. ZELO ZA.«
– Marcel Štefančič, jr., Mladina

»/…/ če se je zdelo, da /…/ institucija [poroke] ne more biti bolj karikirana in satirizirana, kot je bila v Altmanovi Poroki (1978), pa je šele in prav film Davida Fincherja Ni je več videti, kot da je heteroseksualni poroki snel še zadnji svetniški sij.«
– Zdenko Vrdlovec, Dnevnik

»Po zaslugi režiserja film ohranja tako pisateljičino ostrino, neizprosnost do obeh glavnih likov, kot tudi njen smisel za humor.«
– Jela Krečič, Delo

»A kot na /…/ pripovedni ravni /…/ ni nič tako, kot se zdi, tudi kriminalka o zločinu brez trupla spretno prerašča v napeto družinsko dramo, v katero so zamešane aktualne recesijske stiske, težave razrednih razlik in boja med spoloma, v to pa se nevsiljivo vplete še kritika medijev in dojemanja pravice kot vprašanja popularnosti. In s to odlično izpeljano žanrsko levitvijo se Fincher krasno pokloni vsaj trem velikanom suspenza: dvema genijema francoskega buržoaznega cinizma, Clouzotu in Chabrolu, ter kajpak Hitchcocku, ki nikoli ni pozabil, da je pri njem zgodba le vaba za gledalce /…/.«
– Gorazd Trušnovec, Radio Ars

»/…/ tragedija našega časa.«
– Richard Brody, The New Yorker

»Ni je več je vznemirljiva črno-črna zakonska komedija; Fincherjeve Široko zaprte oči (Eyes Wide Shut); film leta.«
– Scott Foundas

Klub Kinodvor

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

LIFFe / Kinobalon na LIFFu

Uganka ognja Riddle of Fire

Weston Razooli

nedelja, 24. 11. 2024 / 14:30 / Dvorana

Duhovit, nenavaden, na 16-milimetrski filmski trak posnet film, v katerem tri otroke med iskanjem popolnega recepta za borovničevo pito pot zanese na gozdno odisejado, kjer srečajo sekto divjih lovcev, deklico z vilinskimi darovi in vrsto drugih nenavadnih likov. 

LIFFe / Predpremiere

Cent’anni Cent’anni

Maja Doroteja Prelog

nedelja, 24. 11. 2024 / 17:00 / Dvorana

Snemanje dokumentarnega filma o partnerjevi zmagi nad smrtonosno boleznijo se prevesi v režiserkino odkrivanje nezaceljenih ran njunega dolgoletnega odnosa. Film, ki je med drugim prejel nagrado občinstva za najboljši dokumentarec na festivalu v Trstu, je odprl portoroški Festival slovenskega filma.

LIFFe / Predpremiere

Dahomej Dahomey

Mati Diop

nedelja, 24. 11. 2024 / 19:30 / Dvorana

Mlada režiserka senegalskega porekla vrnitev zgodovinskih umetnin v afriško republiko Benin ob poetično razmišljujočem filmskem dokumentiranju izrablja še za debato o širšem družbenem pomenu tega simboličnega dejanja nekdanje kolonialne velesile.