zgodba
Če ste pozabili kupiti šopek za dan žena, je to vaša priložnost, da se oddolžite. Zabaven in seksi vpogled v svet moških striptizerjev je po predhollywoodskih izkušnjah glavnega igralca Channinga Tatuma režiral Steven Soderbergh (Romanca na poziv, Izdana). Film je Matthewu McConaugheyu prinesel nagradi za najboljšega stranskega igralca, ki ju podeljujeta ameriško Nacionalno združenje filmskih kritikov in Združenje filmskih kritikov New Yorka.
kritike
»Ne gre pa spregledati, da je Vroči Mike na neki način tudi svojevrsten muzikal. Ne sicer tiste vrste kot Zgodba z zahodne strani (West Side Story), kjer se liki pogovarjajo prek plesa in petja. Bližji je Vročici sobotne noči (Saturday Night Fever) ali pa Vročim nočem (Boogie Nights), ki nam ponudijo ‘dokumentarističen’ vpogled v določeno glasbeno, spektakelsko oziroma trendovsko sceno. Ob vsem tem pa bi Vročega Mika lahko označili tudi za enega najbolj duhovitih, brezsramno eksplicitnih in najmanj moralističnih ameriških filmov o ljudeh, ki prodajajo takšne ali drugačne seksualne usluge.«
– Denis Valič, Pogledi
»V britanski komediji Do nazga ste imeli skupino brezposelnih moških, socialnih problemov, žrtev recesije, ki se prelevijo v slačifante a la Chippendales – to je edino delo, ki ga lahko dobijo. To je edini način, da preživijo. Vroči Mike je ameriška verzija te komedije, toda ne dobesedno – bolj parafraza ali reimaginacija kot pa rimejk. /…/ Vroči Mike, Showgirls nove dobe, predelava izkušenj samega Channinga Tatuma, slačifanta, ki se je prebil v Hollywood, je moralka o neuspehu ameriškega sna.«
– Marcel Štefančič, jr., Mladina
»Predhollywoodske striptizerske izkušnje Channinga Tatuma so navdahnile ne le eno njegovih najboljših vlog, ampak prav verjetno tudi najbolj seksi, zabaven in razveseljivo neobsojajoč ameriški film o prodajanju seksa po Vročih nočeh (Boogie Nights), njegovem očitnem, pa čeprav precej temačnejšem predhodniku.«
– David Rooney, The Hollywood Reporter
»Dame bodo nad Vročim Mikom navdušene. /…/ ženski večer brez slabe vesti.«
– Peter Debruge, Variety
»/…/ če mu naziv ‘velik film’ uide, pa mu do njega ne manjka dosti – in po vsej verjetnosti bo z leti le še pridobival vrednost. Najmanj, kar lahko rečemo, je, da je to izjemen film, eden najboljših in najizvirnejših v letu 2012.«
– Mick LaSalle, San Francisco Chronicle
»Podobno kot v Izdani (Haywire) /…/ gre tudi v Vročem Miku v veliki meri za lepoto teles v gibanju in globoko filmsko zadovoljstvo ob gledanju lepih ljudi pri izvajanju izjemnih telesnih podvigov. /…/ Mike se želi posvetiti svojemu ročno izdelanemu pohištvu, a svet hoče, da se sleče in miga z ritjo. To morda ni najbolj subtilna metafora za neodvisnega filmarja, ki se spopada s hollywoodskim mehanizmom, vendar – tako kot ves film – deluje, in to čudovito.«
– Manohla Dargis, The New York Times
»Vroči Mike je /…/ metafora za preizpraševanje moči, vloge denarja, delovanja sistema in mesta posameznika v sodobni družbi.«
– Neva Mužič, MMC RTV SLO