Danes je blagajna odprta od 10:00 do 21:10 (odprto še 07:52, tel: 01 239 22 17).

Ču do vi to Biutiful

Alejandro González Iñárritu / Mehika, Španija, ZDA / 2010 / 138 min / angleščina, španščina

Z nominacijo za oskarja in zlati globus za najboljši tujejezični film ovenčana melodrama Alejandra Gonzáleza Iñárrituja (Babilon, 21 gramov) razkriva pogled v zasebni pekel glavnega junaka.

režija Alejandro González Iñárritu, scenarij Alejandro González Iñárritu, Armando Bo, Nicolás Giacobone, fotografija Rodrigo Prieto, montaža Stephen Mirrione, glasba Gustavo Santolalla, produkcija Fernando Bovaira, Alejandro González Iñárritu, Jon Kilik, igrajo Javier Bardem, Maricel Álvarez, Hanaa Bouchaib, Guillermo Estrella, distribucija v Sloveniji Cinemania group

 

festivali, nagrade Cannes 2010 (najboljši igralec). Nominaciji za oskarja in zlati globus za najboljši tujejezični film 2010. Liffe 2010.

IMDb

Z nominacijo za oskarja in zlati globus za najboljši tujejezični film ovenčana melodrama Alejandra Gonzáleza Iñárrituja (Babilon, 21 gramov, Pasja ljubezen) razkriva pogled v zasebni pekel moškega, ki se bije z občutkom krivde in ki želi v slutnji prihajajoče nevarnosti smrti obvarovati svoje otroke. Nagrada za najboljšega igralca v Cannesu 2010 – Javier Bardem.

kritike
»V filmu Ču do vi to ni čudovitega niti za odtenek. Uxbal je do grla pogreznjen v gnilo podkožje Barcelone, ki je skozi njegove oči bolj kot seksi evropska prestolnica videti kot degradiran geto kakšnega izmed v kriminal potopljenih ameriških mest. Nobenih Gaudijevih pisanih mozaikov, tapas barov in uličnih nastopačev, le razpadajoča stanovanja, umazani pločniki, zatohle kleti in dekadentni slačiklubi. To ni le zgodba o nekem človeku v nekem prostoru in času, ampak tudi zgodba o tem konkretnem prostoru in času, jedek protiglobalistični in protikapitalistični komentar. Ču do vi to ima takšno narativno gostoto, da bi zadušil samega sebe, če režiser ne bi glavne vloge zaupal tako prizemljenemu igralcu, kot je odlični Javier Bardem, ki križe svojega lika nosi z boleče človeško mešanico ranljivosti in poguma.«
– Špela Barlič, Pogledi

»González Iñárritu, kot ima v navadi, iz prizora v prizor ustvarja občutek pristne, prežemajoče intimnosti. Surov, lirični naturalizem njegovih podob je prej snoven in otipljiv kot vizualen. Vsak posnetek je poln čustvene in socialne pretanjenosti, v kateri se kristalizira Barcelona v vsej svoji preznojeni, trpeči in nevrotični realnosti. Njeni prebivalci so prej slikoviti kot privlačni in njihova telesa delujejo razgaljeno in meseno še takrat, ko so odeta.«
– A. O. Scott, The New York Times

»Film, posnet iz roke in z očesom poeta Rodriga Prieta, je neizprosen, a tako presunljiv kot svet, ki ga skozi Uxbalov pogled pred nami razpre sijajni igralec. Bravo, Bardem.«
– Peter Travers, Rolling Stone

»Ču do vi to se čudovito in v svojih najboljših trenutkih giblje v tistem prostoru, ki ga tako težko opredelimo, med zunanjim in notranjim, dejanjem in mislijo, telesom in dušo.«
– Mick LaSalle, San Francisco Chronicle

Klub Kinodvor

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

LIFFe / Kinobalon na LIFFu

Uganka ognja Riddle of Fire

Weston Razooli

nedelja, 24. 11. 2024 / 14:30 / Dvorana

Duhovit, nenavaden, na 16-milimetrski filmski trak posnet film, v katerem tri otroke med iskanjem popolnega recepta za borovničevo pito pot zanese na gozdno odisejado, kjer srečajo sekto divjih lovcev, deklico z vilinskimi darovi in vrsto drugih nenavadnih likov. 

LIFFe / Predpremiere

Cent’anni Cent’anni

Maja Doroteja Prelog

nedelja, 24. 11. 2024 / 17:00 / Dvorana

Snemanje dokumentarnega filma o partnerjevi zmagi nad smrtonosno boleznijo se prevesi v režiserkino odkrivanje nezaceljenih ran njunega dolgoletnega odnosa. Film, ki je med drugim prejel nagrado občinstva za najboljši dokumentarec na festivalu v Trstu, je odprl portoroški Festival slovenskega filma.

LIFFe / Predpremiere

Dahomej Dahomey

Mati Diop

nedelja, 24. 11. 2024 / 19:30 / Dvorana

Mlada režiserka senegalskega porekla vrnitev zgodovinskih umetnin v afriško republiko Benin ob poetično razmišljujočem filmskem dokumentiranju izrablja še za debato o širšem družbenem pomenu tega simboličnega dejanja nekdanje kolonialne velesile.