kritike
»Tisto, kar se sprva zdi gonilna tema filma – življenje, ki posnema umetnost, ki posnema življenje – se izkaže za lažno sled, ko niz odkritij razgali obžalovanja vredno pravo naravo likov v grenkem jedru zgodbe. Naj bo film na trenutke še tako težko prebavljiv, pa režiserjeva drzna priredba Mishanijevega romana in zavajajoča zgradba dokazujejo, da je režiser dvajset let po velikem debiju v Cannesu še vedno poln navdiha.«
– Bradley Warren, The Playlist
»V času umetelnih, zloščenih in hladnih psiholoških trilerjev, kot so Ona, Ko izgubiš vse, Mon garçon in Thelma, se Érick Zonca loti raziskovanja strasti. Njegov film je prežet s sočutjem do človeka, pa najsi bo nor ali ne.«
– Eithne O’Neill, Positif
»/…/ čeprav Črna reka sprva kaže znake ‘filma predmestja’ ali kakšnega bolj urbanega križanca, se žarišče dosledno oddaljuje od raznovrstnosti kulturnih in političnih perspektiv ter približuje podobno fragmentiranemu portretu, prepletenemu s pripovednimi nitmi in liki, ki zrcalijo ali potrjujejo Françoisove notranje boje.«
– Jessica R Felrice, MUBI
»Ekscentrični nastop Vincenta Cassela, ki upodobi galsko različico pokvarjenega in zapitega kapitana Hanka Quinlana v Wellsovem Dotiku zla, meji na absurdnost, po drugi strani pa lahko gledalca tudi zasvoji. /…/ Cassel da resnično vse od sebe ter uprizori globoko predan in skoraj pretirano zagnan nastop, meječ na camp, vendar mu hkrati nekako vseeno uspe ostati prepričljiv. (Če bi Francija kadarkoli potrebovala svojega Nicolasa Cagea, je Cassel pravi kandidat.)
– Jordan Mintzer, The Hollywood Reporter
»Črna reka, ki jo je – po izraelski kriminalki The Missing File (via D. A. Mishani) – posnel Erick Zonca, auteur kultnega Življenja, kot ga sanjajo angeli, je zatohli, toksični, perverzni, mizantropski, proceduralni film noir, v katerem so vsi nezadovoljni, frustrirani, cinični, borderline – vsi so hoteli več, pričakovali več, želeli več. Kapitalizem jih je prelevil v eksistencialiste, tako da živijo življenje, kot ga sanjata Kafka in Camus, kar pomeni, da si rečejo, oh, bolje vrabec v roki kot golob na strehi – in vzamejo ter uničijo tisto, kar jim je najbližje.« ZA
– Marcel Štefančič, jr., Mladina