»Ne gre toliko za znanstveno fantastiko kot za zgodbo o nežnosti v vesolju. Film govori o zaupanju, zvestobi in iskrenosti. Vem, da so moji filmi lahko brutalni in nasilni, ampak mislim, da je Visoka družba eden mojih najtoplejših. Govori o vezeh med očetom in hčerko v vesoljski ladji, in to je zame čustveno zelo močna zgodba. Pomembno se mi zdi pokazati, kako ljudje čutijo, celo takrat, ko so brutalni. Ampak film govori o obupu in človeški nežnosti … o ljubezni – vsemu navkljub.«
– Claire Denis
»Claire Denis je kot režiserka povsem svobodna. Snemala je ljubezenske zgodbe, kriminalke, filme o odraščanju, celo grozljivke. Roman Mornar Billy Budd Hermana Melvilla je spremenila v splošno priznano mojstrovino Dobro delo (Beau Travail). Njeni filmi se osredotočajo na resnico človeškega vedenja, kamorkoli jo (in nas) že to pripelje. Zato je popolnoma normalno in obenem prijetno presenetljivo, da je svoj novi film postavila v vesolje.«
– Mednarodni filmski festival v Torontu
»/…/ in tu je Juliette Binoche, vesoljska oplojevalka žensk, alias ‘šamanka sperme’, ki izgleda tako, kot da si je seks izmislila /…/. Čakajte, da zleze na ‘orgazmotron’!«
– Marcel Štefančič, jr., Mladina
»V zunajzemeljskem, a odločno prizemljenem angleško govorečem prvencu francoske mojstrice Claire Denis, umeščenem v zaporniško vesoljsko ladjo z nalogo, da izvleče energijo iz črnih lukenj, Juliette Binoche igra noro znanstvenico, odločeno, da iztisne seme iz meniškega jetnika v podobi Roberta Pattinsona. Le kaj nam tu ne bi bilo všeč? /…/ Ko je Visoko družbo predstavljala prvemu občinstvu v Torontu, je Claire Denis povedala, da film govori o ‘zaupanju, zvestobi in iskrenosti’. Običajno bi zagovarjal stališče, da režiserjevi komentarji nimajo v kritiki kaj početi, vendar so omenjene tri besede ključ; vrv iz eksistencialne črne luknje v srcu filma. Vsa znanstvena fantastika je konec koncev filozofija.«
– Simran Hans, Sight & Sound